• Diclekent Bulv. Cantaş 2 Apt. Kat:1 No:3 ( Diclekent Yapı Kredi Bankası Karşısı ) Kayapınar/Diyarbakır

Lazer epilasyonda başarı oranı kaçtır?

Lazer epilasyon cihazları, kişinin cilt ve kıl yapısına göre etki derecelerini belirler. Bazı epilasyon cihazları koyu cilt yapısı için çok daha uygun olurken, bazı epilasyon cihazları ise açık renkli tüylerde çok daha fazla etki gösterebilmektedir. Bu durum kişiden kişiye değişiklik gösterir. Bu nedenle lazer epilasyon seans sayılarını belirlenmeden önce cilt ve tüy yapınız, bir uzman değerlendirmesinden geçmelidir. Lazer epilasyon tedavileri ilk birkaç seansta en fazla etkiyi gösteren uygulamalardır. Bu nedenle ilk seanslar ayda bir periyod ile yapılırken, sonraki aylarda bu periyod 2 ayda bir veya 3 ayda bir olarak değişebilir. Cihazların etki düzeyleri ve süreleri değişiklik gösterebilir ve bu durum lazer epilasyon seans rakamlarına etki eder. Ayrıca seansların ilerleyen dönemlerinde kıl yapınız inceldikçe ilk başladığınız cihaz şu anki kıl yapınız için yetersiz kalabilir. Yeniden bir değerlendirme ile farklı bir cihaza geçmeniz gerekebilir. Merkezinizin tüm lazer epilasyon cihazlarını bünyesinde bulundurması lazer epilasyonda başarı oranını etkileyen bir etmendir.

Hamilelik veya emzirme döneminde lazer epilasyon yapılabilir mi?

Bilimsel araştırmalar ve uzman görüşleri ortaya koymaktadır ki, lazer epilasyonun bugüne kadar vücuda kanıtlanmış bir zararı bulunmamaktadır. Ancak hamileler üzerinde yapılan herhangi bir araştırma bulunmadığı için hamilelik döneminde lazer epilasyon uygulamalarına ara verilmesi önerilmektedir. Doğum sonrası 90 gün sonrasında veya tercihe göre emzirme döneminden sonra lazer epilasyona başlanabilmektedir.

Lazer epilasyon hangi bölgelere uygulanabilir?

Hangi bölgelere lazer epilasyon uygulanır sorusunun cevabını ise istenmeyen tüylerin bulunduğu tüm vücut bölgeleri olarak verebiliriz. Hangi bölgelere lazer epilasyon uygulanır konusunda kadınlar için örnek verecek olursak; koltukaltı, kol, bacak, genital bölge, göbek, göğüs ucu/arası, çene, bıyık ve favori gibi alanlardır diyebiliriz. Hangi bölgelere lazer epilasyon uygulanır konusunda erkekler için örnek verecek olursak ise; sırt, omuz, sakal, göğüs, ense, kol, bacak, uyluk ve özel bölge olarak söyleyebiliriz. Kısaca lazer epilasyon işlemleri tüm vücuda güvenle uygulanabilmektedir.

İğneli epilasyon nedir? Hangi bölgelere uygulanır?

Lazer epilasyon uygulamalarına bir alternatif epilasyon uygulaması ise iğneli epilasyondur. İğneli epilasyon, kıl köklerinin çok zayıf elektrik akımı ile yok edilmesi prensibine dayanan ve çok uzun yıllardan beridir uygulanan bir epilasyon yöntemidir. Uygulama, kıl köklerinin yapısı ve kalınlığına uygun türde ve kalınlıkta yumuşak bir iğne ile yapılmaktadır. Genel olarak dirençli ince, açık renkli, beyaz tüylerin bulunduğu bölgelere uygulanabilir.

Lazer epilasyonun zararları var mıdır?

Bilimsel araştırmalar ve uzman görüşleri ortaya koymaktadır ki, lazer epilasyonun bugüne kadar vücuda kanıtlanmış bir zararı bulunmamaktadır. Lazer ışınları uygulanan bölgede sadece orta deriye kadar ulaşabilmektedir ve dolayısıyla deri altında bulunan organlara ulaşamadığından herhangi bir zararı söz konusu değildir. Lazer cihazları sadece atış bölgesine ve sınırlı bir yere kadar nüfuz edebilir. Bu nedenle lazer epilasyon zararlı mı sorusunun cevabını uzman görüşlerine göre dayanarak ‘hayır’ olarak cevaplayabiliriz. Lazer epilasyon teknolojileri zararsız teknolojik özelliklere sahip cihazlardır.

Lazer epilasyon cihazları nelerdir?

Lazer epilasyon cihazları farklı cilt ve tüy tiplerine göre çeşitlere ayrılır. Başlıca lazer epilasyon cihazlarını şöyle sıralayabiliriz; Alexandrite, Diode ve Nd: YAG lazer. Alexandrite lazer cihazları açık tenliler için tercih edilen cihazlardır. . Cildin daha derin bölgelerine inebilen Diode ise açık-koyu cilt tipleri için tercih edilmektedir. Uzun darbeli atışlar yapabilen lazer epilasyon cihazı olan Nd: YAG lazer ise genel olarak çok koyu cilt tipine sahip kişilere uygulanmaktadır.

Lazer epilasyon kaç seans sürer?

Lazer epilasyon seansları konusunda güncel parametreler, cihazdan cihaza da farklılık göstermektedir. Genel olarak uzman kişiler, kişinin tüy ve cilt yapısına bağlı olarak 6 ile 8 seans arasında değişen seans sayıları öneriyorlar. Seans sayısı tedavi edilen vücut bölgesine, deri rengine, kıl yapısına ve daha birçok parametreye bağlı olarak değişebilmektedir.

Erkeklerde lazer epilasyon yapılıyor mu?

Lazer epilasyon uygulaması kadınlara uygulandığı gibi talep eden erkeklere de uygulanabilmektedir. Erkeklerde genel olarak sırt, omuz, sakal, göğüs, ense, kol, bacak, uyluk ve özel bölge olarak uygulandığını söyleyebiliriz. Kısaca lazer epilasyon işlemleri tüm vücuda güvenle uygulanabilmektedir.

Yeniliklerimiz ve Kampanyanlarımız İçin Bize Ulaşın !

Çalıştığımız Markalar