Diyarbakır Lazer Epilasyon

Diyarbakır Lazer epilasyon istenmeyen tüylerden kurtulmanın en hızlı ve en sağlıklı yoludur.Belirli dalgaboyuna sahip lazer ışınları uygulama bölgesine gönderilerek yapılan bir uygulamada, gönderilen lazer ışınları kıl köklerindeki melanin pigmenti tarafından emilerek ısı enerjisine dönüştürülür.Açığa çıkan bu ısı enerjisi kıl kökünü tahrip ederek kıl oluşumunu kalıcı olarak engeller.

Uygulama bölgesine göre süreler değişmektedir. Ortalama olarak dudak üstü ve çene bölgesi 4–5 dakikada tamamlanırken, tüm bacaklar ve sırtta 45-60 dakika arası sürmektedir. Seans araları 6–8 haftadır.

Güvenli midir?

Diyarbakır Bella Lazerin ürettiği enerji, belirli bir dalga boyunda ışıktır. Cilde zarar vermeden geçerek kıl köküne ulaşan bu ışık, vücutta herhangi bir artık bırakmaz. Lazer epilasyon uygulamasının güvenilirliği ve etkinliği Amerikan gıda ve ilaç dairesi FDA (Food and Drug Association)tarafından 1996 yılında onaylanmıştır.Uygulamalar, deneyimli kişiler ve uzman doktorlar kontrolünde yapıldığında güvenlidir.

Yan etkileri var mıdır?

Diyarbakır Lazer epilasyon uygulaması genel olarak oldukça güvenlidir. Uygulama esnasında, kıl köklerinin enerjiden etkilendiğini gösteren hafif kabartılar ve kızarıklıklar oluşabilir. Lazer epilasyon sonrası oluşan kızarıklık genellikle 5-10 dakikada geçer, nadiren 30 dakika sürebilir. Lazer epilasyon deneyimli kişiler ve uzman doktorlar kontrolünde yapıldığında kalıcı iz ve lekelenme riski çok azdır.
Ağrılı mıdır?

Yeni teknoloji lazer epilasyon cihazları ile genel olarak çok fazla acı hissedilmemektedir. Ancak ağrı eşiği düşük kişilerde ve hassas bölgelerde gerekirse topikal anestezikler kullanılabilir. Soğutma sistemli lazerde, cildin ısınmasına fırsat verilmediğinden acı dahaaz olmakta ve yanık riski azalmaktadır.

Sonuçlar kalıcı mıdır?

Lazer epilasyon ile kökleri tahrip edilen kıllar bir daha çıkmamaktadır. FDA tarafından da onaylanan bu durum, uzun süreli klinik çalışmalarla kanıtlanmıştır.

Erkeklere lazer epilasyon uygulanabilir mi?

Erkeklere uygulanan lazer epilasyon ile kadınlara uygulanan lazer epilasyon arasında hiçbir fark yoktur. Erkeklerde sakal, sakal üstü, sırt, göğüs, omuz ve ense gibi bölgeler daha çok tercih edilmektedir. Ancak bu bölgelerin dışında (göz çukuru hariç) tüm bölgelereuygulanabilir.


Alexandrite Lazerler;

Alexandrite lazerler; 775 nm dalgaboyuna sahip, sadece açık cilt tiplerinde kullanılması önerilen, melanin tarafından emilimi oldukça yüksek, hızlı ve kullanımı kolay lazerlerdir.En önemli avantajı uygulama yapılan bölgede tüylerin hemen dökülmesidir. Ayrıca Nd:YAG ve Diyot lazerlere oranla daha ağrısız olduğu belirtilmektedir.
Alexandrite lazerlerin, yüz ve boyun bölgelerinde ince tüy artışını tetiklemesi sebebiyle bu bölgelerde kullanılmaması tavsiye edilmektedir.


Nd:YAG Lazerler

FDA onaylı Nd:YAG lazer , 1069 nm dalga boyundaki lazer ışığını derinin alt katmanlarına ulaştırır. Koyu ten rengindeki kişilerde bile güvenle kullanılabilir.4 mm ye kadar varislerin tedavisinde FDA onayı vardır. Nd:YAG lazerin bir diğer özelliği ise Kıl dönmesi yani halk dilinde batık diye tabir edilen durumlarda ilk seanstan itibaren iyileşme göstermektedir. Bronz tende ve Yaz aylarında rahatlıkla epilasyonda kullanılır. Nd:YAG lazerin uygulama esnasında cilt yenileme özelliğinin devreye girmesi de hastanın memnuniyetini arttırmaktadır.Nd:YAG lazerlerin, en sorunlu bölgeler olarak anılan yüz bölgesi ve sırtta en başarılı lazerler oldukları literatürde de belirtilmektedir.
Diyot Lazerler

Diyot lazerler 810 nm dalga boyuna sahip lazerlerdir. Farklı markada ve farklı ülke kaynaklı diyot lazerler Türkiye'de kullanılmaktadır. Diyot lazerler alexandrite lazerlerden farklı teknolojik özelliklere sahiptir.
İki lazerde epilasyonda kullanılsa da birbirlerinden önemli farklar gösterirler. Diyot lazerler alexandrite lazerlerden daha derine inerler. Bu nedenle derin yerleşim gösteren kıllarda daha etkin tedavi sağlarlar.Diyot lazerlerin yüz, sırt, kol bölgesinde en etkili lazerlerdir.Diyot lazerlerin bir önemli avantajı da tüm cilt tiplerinde başarıyla kullanılabilmesidir.

diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat bolu evden eve, bolu nakliyat, evden eve bolu, bolu asansörlü nakliyat, bolu şehirlerarası nakliyat İstanbul Bağcılar evden eve, İstanbul Bağcılar nakliyat, evden eve Bağcılar, İstanbul Bağcılar asansörlü nakliyat, Bağcılar şehirlerarası nakliyat diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat diyarbakır temizlik şirketleri, diyarbakır temizlik firmaları, diyarbakır temizlik, Ev, Büro, iş yeri, İnşaat Sonrası Temizlik diyarbakır diyarbakır temizlik şirketleri, diyarbakır temizlik firmaları, diyarbakır temizlik, Ev, Büro, iş yeri, İnşaat Sonrası Temizlik diyarbakır diyarbakır web tasarım, diyarbakır toplu sms, diyarbakır marka tescil alanya evden eve, alanya nakliyat, evden eve alanya, alanya asansörlü nakliyat, alanya şehirlerarası nakliyat