Nd YAG Lazer

Nd YAG lazerlerin dalga boyu 1064nm.'dir. Lazer ışınlarının çeşitli dokulardaki emilim eğrilerine bakıldığında Nd YAG lazerin melanin emiliminin epilasyonda kullanılan diğer lazerlere göre daha düşük olduğu görülür.

 

Nd-YAG Lazer Nedir?

 

1064 nm dalga boyunu kullanan Nd-YAG lazerler renge karşı duyarlı olmadığından koyu ten rengine sahip olanlar ve bronz tenlilerde epilasyon kullanımı için popüler olan bir lazer teknolojisidir.

 

Nd-YAG Lazer ile yapılan epilasyonda prensip, kıl folikülünde yerleşmiş bulunan melanin’in lazer ışığı tarafından emilerek ısıya dönüşmesini sağlamaktır. Amaç ortaya çıkan bu ısı enerjisi ile kıl folikülünü tahrip etmektir.

 

Özellikle daha derinde olan kıl köklerini (kalça, sırt, koltuk altı v.s.) tahrip etmede diğer lazerlerden daha başarılıdır. Ayrıca koyu tenlilerde açık kahverengi ve ince tüylerde başarılıdır.

 

Nd-YAG lazerler cildin derin katmanlarına kadar ulaşabilir. Asıl etkisini melanin değil hemoglobine tutunarak elde ederler. Hemoglobine tutunabilmesi sayesinde kılcal damar tedavisinde başarıyla kullanılabilmektedir. Nd-YAG lazerler kılcal damar ve varislerin tedavisinde kullanılan başlıca lazerlerdir. Kılcal damar ve varisler üzerine çok etkilidirler. özellikle 5 mm altındaki kılcal varislerde sonuçlar mükemmeldir. Tek seansta bile kılcal varislerden tamamen kurtulmak mümkündür.

 

Endikasyonları:

 
  • Epilasyon
  • Cilt Lekeleri
  • Cilt Gençleştirme
  • Vasküler Lezyonlar
  • Tırnak Mantarı
 
FDA onaylı Nd:YAG lazerler, 1064 nm dalga boyundaki lazer ışığını derinin alt katmanlarına güvenle ulaştırır. Koyu ten rengindeki kişilerde bile güvenle kullanılabilir. 4 mm ye kadar varislerin tedavisinde FDA onayı vardır. Nd:YAG lazerlerin, bir diğer özelliği ise ‘Kıl Dönmesi’ yani halk dilinde ‘batık’ diye tabir edilen ‘folikülit’ durumlarda ilk seanstan itibaren iyileşme göstermektedir. Bronz tende ve yaz aylarında rahatlıkla epilasyonda kullanılır. Nd:YAG lazerlerin, uygulama esnasında cilt yenileme özelliğinin devreye girmesi de hastanın memnuniyetini arttırmaktadır. Nd:YAG lazerlerin en sorunlu bölgeler olarak anılan yüz bölgesi ve sırtta epilasyonda en başarılı lazerler oldukları literatürlerde belirtilmektedir. Bazen koltuk altı tüyleri derinde olabilir ve kılların azalması uzun sürer. Bu tür dirençli durumlarda daha derinlere inen Nd:YAG lazer epilasyona geçilebilir. Diğer lazer tipleriyle azaltılmış, incelmiş, artık epilasyona direnç göstermeye başlamış ince kıllarda doğru seçenektir. Alexandrite (740nm) ve DIOD (810 nm) lazerler dalga boyu olarak ince tüyde kısa kalırlar, etki için güç artımı yapıldığında kıl kökü yine de ölmez, üstelik atış yeterli derinliğe inmediğinden cilt yanar. Alexandrite ve DIOD ile özellikle yüzde başarılı sonuçlar alınamadığından ve bu lazerler yeni kıllanmaları tetiklediğinden yüzde Nd: YAG lazer kullanımı çok güvenli ve sonuç vericidir.

Nd:YAG Lazer Epilasyon cihazının özellikleri nelerdir?

Diğer cihaz çeşitlerine göre dalga boyu en derine inen lazer cihazlarıdır. Nd:YAG Lazer Epilasyon zencilere dahi gönül rahatlığı ile uygulanabilir. Dalga boyunun derinliği; ışının kılın tamamen köküne inişini sağlar. Ve bu da işlem esnasında ağrı-acı duygusunu tetikleyebilir. Bilindiği gibi epilasyon cihazlarının çoğuyla; damar ve kılcal damar tedavisi de gerçekleştirilir. Özellikle Nd:YAG lazerler alanında en başarılı epilasyon cihazlarıdır. En güzel yanı ise; her cilt ve her kıl tipine uygulanıyor oluşudur. Deriye ışını gönderirken epidermis tabakasına zarar verilmez. Cihaz gönül rahatlığıyla yaz aylarında da kullanılabilen bir cihazdır.

Nd:YAG lazer epilasyon ne sıklıkta yapılır?

Nd:YAG lazer epilasyon ortalama 6-8 hafta aralıklarla yapılır. Her işlemden 2-3 hafta sonra kontrol seansı yapılarak kalan tüyler giderilir. Seans aralarında tüy olmaz. Lazer epilasyon tüylerin tekrar çıkmaya başladığı 6-8. haftada tekrar yapılır.

Nd:YAG lazer epilasyon kaç seansta etkili olur?

Yaşa, yapıya, ten rengine, vücut bölgesine, kıl rengi ve kalınlığına göre Nd:YAG lazer epilasyon seans sayısı değişir. Ortalama 4-6 seansta kıllarda %60-90 arası azalma beklenir.

Nd:YAG Lazer Epilasyonla vücudun hangi bölgelerinde az sayıda seans gerekir?

Nd:YAG Lazer Epilasyon alt bacak, kasık ve koltuk altında hemen etkili olur.

Nd:YAG lazer epilasyon vücudun hangi bölgelerinde çok sayıda seans gerekir?

Nd:YAG lazer epilasyon üst bacak, kol, gövde, göğüs, dudak üstü bölgelerde daha fazla seans gerektirir.

Nd:YAG Lazer Epilasyon ince kıllarda en etkili lazer midir?

Muhtemelen evet. Bugüne dek kullanılan tüm lazerlerde bulunan açık tene uyum sağlama ve etki etme özelliği bakımından diğer cihazlardan ayrılan bu cihaz; koyu tene sahip olan 4.derece, 5.derece, 6.derece cilt tipi olarak adlandırılan tüm ten grubuna hitap eden en etkili cihazdır. Nd:YAG Lazer Epilasyon kılın kökünde bulunan renk pigmentine değil, kökün kendisine ışını ilettiğinden en ince tüy yapılarında dahi kalıcı çözüm olmaktadır.

Nd:YAG Lazer Epilasyon cihazının yan etkileri ve reaksiyonları nelerdir?

Ciddiyetini koruyacak ve daimi olabilecek bir yan etkisi yoktur. Seans devam ediyorken Nd:YAG lazerler ile taranmaya maruz kalan kıl köklerinde kızarmalar ve kabarmalar gerçekleşecektir. Bu sizin cildinizin hassasiyetinden kaynaklanabileceği gibi, kıl köklerinize lazerin olumlu etki ettiğinin işaretidir. Bu esnada ağrı kapasitenizle doğru orantılı olarak hafifçe bir yanma duygusu veya acı duygusu olağandır. Bu his kişiden kişiye değişkenlik gösterir.

 

diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat bolu evden eve, bolu nakliyat, evden eve bolu, bolu asansörlü nakliyat, bolu şehirlerarası nakliyat İstanbul Bağcılar evden eve, İstanbul Bağcılar nakliyat, evden eve Bağcılar, İstanbul Bağcılar asansörlü nakliyat, Bağcılar şehirlerarası nakliyat diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat diyarbakır temizlik şirketleri, diyarbakır temizlik firmaları, diyarbakır temizlik, Ev, Büro, iş yeri, İnşaat Sonrası Temizlik diyarbakır diyarbakır temizlik şirketleri, diyarbakır temizlik firmaları, diyarbakır temizlik, Ev, Büro, iş yeri, İnşaat Sonrası Temizlik diyarbakır diyarbakır web tasarım, diyarbakır toplu sms, diyarbakır marka tescil alanya evden eve, alanya nakliyat, evden eve alanya, alanya asansörlü nakliyat, alanya şehirlerarası nakliyat