• Diclekent Bulv. Cantaş 2 Apt. Kat:1 No:3 ( Diclekent Yapı Kredi Bankası Karşısı ) Kayapınar/Diyarbakır
Lazer Epilasyon


Güneş lekelerinin giderilmesi
Cilt tonunun eşitlenmesi
Doğum lekelerinin giderilmesi
Yaşlılık lekelerinin giderilmesi

Lazerle leke tedavisinden ne beklemeliyim? Lazerle leke tedavisinin etkinliği; lekenin tipi, derinliği, cildin yapısı ve seçilen lazerin cinsi ile alakalıdır. Bu yüzden tedavi sonuçları kişinin sahip oluğu lekenin ne olduğuna ve doktorunuzun sizi doğru şekilde tedavi edip etmediğiyle ilgilidir. Bu yüzden bu konuda uzman bir doktor ile tedavi edilmek ve doğru bilgilendirilmek önemlidir.

Lazerle leke tedavisi

Lazerle leke tedavisi güneş lekesi, çiller, yaşlılık lekeleri, et benleri ve doğum lekelerinde tek başına veya diğer yöntemlerle beraber kullanılabilir. Nd: yag lazer 1064 nm dalga boyundadır. Kısa sürede atış yapan lazerler renk maddesini patlatarak etkili olurlar. Bu kadar kısa sürede atış yapıldığı zaman sadece renk maddesi zarar görmekte, çevre dokudaki hücrelerde etkilenme olmamaktadır. Böylece ciltte hasar olmadan ve cilt zarar görmeden tedavi sağlanabilmektedir. Bu tür lazerler aynı zamanda cilt yenilemesi yapma özelliğine sahiptirler. 1-3 hafta aralıklarla yapılabilir en az 4 ila 6 seans önerilir. Ayrıca bu işleme destek prp veya mezolift yapılabilir.

Lazerle leke tedavisinde seans sayısı; lekenin cinsi, derinliği ve kişinin cilt yapısı ile alakalıdır. Yüzeysel bir çil tek seansta gerilerken, derin bir çil 3-5 seans gerektirebilir. Doğum lekeleri 6-13 seans sürebilir. Melazma tarzındaki güneş lekeleri 8-10 uygulama gerektirebilir. Leke tedavilerinde seans aralıkları ortalama 3-8 hafta olabilir.

Çalıştığımız Markalar